Ana Sayfa / DR. İNCİ ŞEN KİMDİR?

DR. İNCİ ŞEN KİMDİR?

DR. İNCİ ŞENDr. İnci Şen Tıp eğitimini Almanya ve Türkiye’de tamamladıktan sonra uzmanlık eğitimini Almanya’da gerçekleştirmiştir. Senelerce Yetişkin Psikiyatrisinde çalıştıktan sonra Essen Üniversitesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi bölümünde dört sene göçmenler başta olmak üzere çeşitli psikiyatrik onularda araştırmalar ve bilimsel çalışmalar yapmıştır.

Ayrıca psikoterapi, hipnoterapi, kişisel ve kurumsal koçluk eğitimi de almıştır. Son senelerdeki ağırlıklı çalışma noktası gençlerin ergenlik dönemindeki problembleri; yetişkinlerde ise çeşitli anksiyete, obsesyon, travma, depresyon tedavilerinde psikoterapi ve hipnoz ağırlıklı tedaviyi benimsemesidir.  Buna son zamanlarda geleceğin tıbbı olarak addedilen genetik analizlerle duygusal problemlerin genetiğini çözümleyip, metabolizmadaki arızalı noktayı saptayıp, vücudun bu eksik yapı taşını dışarıdan tamamlayıp, ilaçsız tedavi dönemini başlatmak geliyor.

Dr. İnci Şen son yıllarda Almanya’daki birikimlerini kendi polikliniğindeki çalışmaları ile sürdürmüştür. Bilimsel çalışmalarının yanında üç yıl kişisel ve kurumsal koçluk eğitimi almıştır.

Uluslararası alanda bu konuda hizmet vermektedir. Kendisi TAVAK (Türk-Alman Eğitim ve Bilimsel Araştırma Vakfı) Mütevelli Heyet üyesi ve Uluslararası Koçluk Enstitüsü Direktörüdür. 2010 yılından bu yana hizmet verdiği Fulya’daki muayenehanesini Haziran 2015’ten itibaren Kanlıca’ya taşımıştır.

tarafsiz haberler